Video: Ott Tänak testis Belgia ralliks Prantsusmaal

Ott Tänak ja Martin Järveoja testisid Belgia ralliks Prantsusmaa teedel

Ott Tänak ja Martin Järveoja osalesid teisipäeval Hyundai rallimeeskonna testipäeval Prantsusmaal, kus koguti kolme nädala pärast toimuva Belgia ralli jaoks kilomeetreid.

VIDEO: Ott Tänak Türgi Rallil

MM-sarja neljas ekipaaž oli Hyundai sõitjatest järjekorras teine, kes testil osales. Esmaspäeval sai kätt harjutada iirlane Craig Breen ja kõigi märkide järgi istub kolmapäeval Hyundai i20 WRC-auto rooli Thierry Neuville.

Belgia MM-ralli peaks toimuma 19.-22. novembrini, kuid riigis üha laialdasemalt leviva koroonaviiruse tõttu on paljud rallifännid murelikud, et võidukihutamine võib viimasel hetkel ära jääda. 

Alles möödunud nädalavahetusel pidi kuningriigis toimuma kaks ühepäevast rallit, kus lootis kihutada ka Ott Tänak – Lõuna-Belgia ralli Vresse-sur-Semois ja Hemicuda – kuid mõlemad jäeti koroonapandeemia tõttu ära. 

Belgia MM-etapi puhul ei mängi rolli aga ainult valitsuse poolt saadav roheline tuli, vaid ka pealtvaatajate faktor. Nimelt võib juhtuda, et publikuta ei suuda MM-etapp omadega nulli tulla, mistõttu pole ralli võõrustamine sugugi kindel.

Ralliuudised