Suri jalgpallilegend Diego Maradona

Suri Argentina suur jalgpallilegend Diego Maradona

Suri jalgpallilegend Diego Maradona
Diego Maradona

Diego Maradona Videod

Täna suri 60-aastaselt Argentina jalgpallilegend Diego Maradona (30.10.1960–25.11.2020).

Video: Ott Tänak ja Dani Sordo Võistlesid Käesurumises

Läbi aegade üheks parimaks jalgpalluriks peetav Maradona suri oma kodus südamerabandusse, vahendab BBC. Novembri alguses oli Maradonale tehtud ajuoperatsioon, et eemaldada vereklomp. Operatsioon oli edukas ja sealt suundus ta taastumiskliinikusse, saamaks ravi alkoholisõltuvusele. 

Argentina jalgpallilegendi kimbutasid elu jooksul rohked tervisprobleemid. Tal oli eelnevalt olnud kaks infarkti. Mullu jaanuaris oli tal kõhus sisemine verejooks, viimasel MM-il minestas ta Argentina ja Nigeeria vahelisel mängul. 2004. aastal tabasid Maradonat kokaiini tarvitamise tõttu tõsised südame- ja hingamisprobleemid, misjärel suundus ta võõrutusravile.

Oma pika ja eduka jalgpallurikarjääri jooksul esindas Maradona teiste seas Barcelonat, Napolit ja Boca Juniorsit. Ta oli Argentina koondise kapten, kui meeskond 1986. aastal maailmameistriks krooniti. Argentina särgis lõi ta 91 mänguga 34 väravat, seal hulgas kuulsa "jumala käega" löödud tabamuse Inglismaale MM-veerandfinaalis.

Pärast mängikarjääri lõpetamist juhendas Maradona mitmeid erinevaid klubisid, aga ka Argentina koondist 2010. aasta MM-il.

Jalgpalliuudised