Itaalia jalgpall seisab krahhi äärel ja vajab valitsuse abi

Itaalia jalgpall seisab krahhi äärel ja ootab kiiret valitsuse abi, hoiatas Serie A president Paolo Dal Pino

Itaalia jalgpall seisab krahhi äärel ja vajab valitsuse abi
Cristiano Ronaldo. Foto: Juventuse Twitter

Serie A president Paolo Dal Pino hoiatas Itaalia valitsust, et praeguste koroonameetmete jätkudes on jalgpallimaailma varisemine ainult aja küsimus, vahendab Soccernet.

VIDEO: Ott Tänak Teeb Walesi Rallil Avarii

Itaalias leevendati septembris piiranguid publikule ja viimastel nädalatel oli staadionitele juba kuni tuhat fänni lubatud, kuid koroonaviiruse teise laine peatamiseks otsustas peaminister Giuseppe Conte teatud meetmed taaselustada. Nii peavad näiteks baarid ja restoranid sulgema uksed õhtul kella kuuest, spordikeskused ja jõusaalid jäävad täielikult suletuks 24. novembrini.

Profisporti valitsus ei keelanud, kuid publikut enam staadionile ei lubata. Eilne AC Milani ja AS Roma mäng toimus juba tühjade tribüünide ees, ka kolmapäevane Meistrite liiga suur duell Juventuse ja Barcelona vahel mängitakse vaikuses. Dal Pino arvates on meetmed liialt ranged ja klubid vajaksid riigi toetust.

"Loodetavasti mõistab valitsus jalgpalli kui äri väärtust ja jätab demagoogia kõrvale. Oleme väga mures, lähedal kokku kukkumisele. Kardan, et riigi majandus saab uutest piiravatest meetmetest karmi hoobi," lausus Serie A president ajakirjanike ette astudes.

Hiljuti nakatus koroonaviirusesse ka Juventuse staar Cristiano Ronaldo.

Jalgpalliuudised