Coolbet hokiliiga 2020/21 hooaja tutvustus

10. oktoobril saab alguse uus Coolbet hokiliiga hooaeg.

Coolbet hokiliiga 2020/21 hooaja tutvustus
Coolbet hokiliiga

10. oktoobril saab alguse uus Coolbet hokiliiga hooaeg. Võrreldes eelmise hooajaga võistleb sel korral meistritiitli nimel nelja tiimi asemel viis. Vaatame lähemalt, mis tiimidega täpsemalt tegu on.

Tartu Välk 494

Tartu Välgu näol on tegemist 11-kordse Eesti meistri ja ühtlasi ka tiitlikaitsjaga. Klubi asutati 1994. aastal ja on järjepidevalt arendanud Tartu ja Eesti hokit juba üle 25 aasta. Eelmisel hooajal võideti 18 mängust tervelt 14, muljetavaldava 137 - 68 väravatevahega. Lisaks Coolbet hokiliigale mängib Välk sellest hooajast ka esmakordselt toimuvas Balti hokiliigas, mis on Balti jäähokiliitude ja hokiklubide omavahelise koostöö projekt.

Tartu Välk 494

Foto: Hendrik Soots

Kodujäähall: Tartu Astri Arena

Facebook: www.facebook.com/valk494

Instagram: https://www.instagram.com/valk494/

Koduleht: www.valk494.ee

Narva Paemurru Spordikool

Narva PSK on Eesti vanim hokiklubi, mis asutati 1976. aastal. Eelmisel hooajal saavutati Coolbet hokiliigas napilt teine koht HC Viking Tallinn ees. Nagu Välkgi, mängib Narva PSK sellel hooajal Balti hokiliigas.

Foto: Hendrik Soots

Kodujäähall: Narva jäähall

Facebook: www.facebook.com/PskNarva

Instagram: https://www.instagram.com/narva.psk/

Koduleht: www.npsk.ee

HC Everest Kohtla-Järve

HC Everest on 2012. aastal asutatud hokiklubi. Kaasaegne ja kiiresti arenev klubi, kes on valmis sel hooajal Coolbet hokiliigas medali eest võitlema ning ka naiste meistriliigas tiitlit kaitsma.

HC Everest

Kodujäähall: Kohtla-Järve jäähall

Facebook: www.facebook.com/hceverest

Instagram: https://www.instagram.com/hc_everest/

Koduleht: www.hceverest.ee

HC Panter

HC Panter on Eesti hokimaastikul tegutsenud 2001. aastast saati ning mänginud ka meistriliigas üle 10 aasta, viimati 2016. aastal. Nüüd on otsustatud teha tagasitulek ja võidelda 2020/21 Coolbet hokiliiga meistritiitli nimel. Meeskonna eesmärgiks on luua oluline väljund HC Panter noormängijatele, tuua Eesti koondise mängijaid tagasi jäähoki juurde ning täita tribüünid taas eestikeelse publikuga. Väravasuud valvab sel hooajal Eesti koondise raudne puurilukk Villem-Henrik Koitmaa.

HC Panter

Kodujäähall: Škoda Arena jäähall

Facebook: https://www.facebook.com/hcpanter

Instagram: https://www.instagram.com/hc_panter/

Koduleht: www.hcpanter.ee

HC Vipers

HC Vipersi näol on tegemist väga salapärase meeskonnaga, kelle kohta infot väga palju ei leidu. Peamiselt koosneb tiim klubi noortest kasvandikest. Kas nende näol võib tegemist olla “musta hobusega” ja tiitlipretendendiga?

HC Vipers

Kodujäähall: Tondiraba jäähall

Facebook: https://www.facebook.com/HCVipersTallinn

Instagram: https://www.instagram.com/hc_vipers/

Koduleht: www.hcvipers.ee

Hooaja favoriidid

Kokku peetakse põhiturniiril 40 kohtumist, kus välja selgitatakse 4 parimat, kes mängivad omavahel Eesti Jäähoki karika nimel. Coolbeti analüütikute hinnangul on favoriidiks eelmise hooaja võitja Välk 494, kelle võidu tõenäosuseks on 42%. Neile järgneb Narva PSK 26%-ga. Autsaideriks peetakse salapärast HC Vipersit, kelle koefiks on 20, ehk 4,6% võidu tõenäosus. Coolbetis on ainsana Eestis väljas hooajaeelsed koefid ja kindlasti hakkab koefe tulema ka regulaarselt igale mängule. Koefidega saate täpsemalt tutvuda siin ja mängude ajakavaga siin.

Coolbet hokiliiga